Kam v létě na dovolenou? Do Třeboně!

Třeboňsko je proslulé jihočeské centrum rybníkářství, ale region nabízí také bohaté kulturní a sportovní vyžití. Rozhodně proto zařaďte Třeboň a její okolí na svůj dovolenkový seznam, nebudete litovat. Představíme vám atrakce a místa, která při návštěvě města nesmíte vynechat, a na závěr přidáme také tip na levné a pohodlné ubytování.

Třeboň leží v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Historie tohoto lázeňského města sahá až do 12. století. V Třeboni sídlí dvoje proslulé slatinné lázně, Bertiny lázně a Lázně Aurora. Při procházce historickým centrem vás jistě uchvátí renesanční Státní zámek Třeboň. Jeden z největších zámeckých komplexů v republice tvoří více než 100 obytných místností, kterými návštěvníky pravidelně provádějí zkušení průvodci. Perlou jihočeské gotiky je bývalý augustiánský klášter ze 14. století, významnou architektonickou památkou je také novogotická Schwarzenberská hrobka.

Za návštěvu stojí Městské muzeum a galerie, které návštěvníky provedou historií Třeboně a představí jim díla regionálních malířů. Na přelomu června a července se ve městě již tradičně koná multižánrový hudební festival Okolo Třeboně. Milovníky turistiky a cyklistiky jistě potěší hustá síť značených a naučných stezek. Zavítat můžete také do nedaleké Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a Biosférické rezervace UNESCO. Největší rybářství v Evropě, Rybářství Třeboň, zve k rekreačnímu rybaření i na tradiční podzimní výlovy.

Pohodlné zázemí najdete v penzionu Azalka, který leží v zátiší historické Třeboně. Ubytování disponuje kapacitou 28 lůžek v devíti moderně zařízených apartmánech. Prostorné apartmány jsou vybavené vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením se sprchovým koutem nebo vanou, ledničkou, televizí a stabilním internetovým připojením. V letních měsících se navíc můžete osvěžit v bazénu a večer strávit třeba grilováním pod pergolou. Hosté mají dále k dispozici zahradu s romantickým altánkem, společenskou místnost s barem, úschovnu kol a parkování přímo v areálu penzionu. Za příplatek vám vstřícný personál připraví bohatou snídani, případně je možná i polopenze. Vítaní jsou také menší čtyřnozí hosté. Penzion poskytuje prvotřídní služby už od roku 1994 a za tu dobu si vysloužil skvělé recenze a řadu věrných návštěvníků, kteří se do Azalky pravidelně vrací.