Nejvýše položená obec v Krkonoších je rájem pro turisty i lyžaře

Krkonoše jsou nejvyšší, a také nejnavštěvovanější pohoří České republiky. Díky rozmanité fauně a flóře, proslulým vodopádům a svému geologickému stáří se řadí mezi nejkrásnější pohoří Evropy. Nejvýše položenou obcí v Krkonoších je příhraniční obec Malá Úpa – ráj lyžařů, běžkařů i turistů. Horská obec okouzlí návštěvníky malebnými dřevěnými chaloupkami, nedotčenou přírodou i čistým vysokohorským vzduchem.

Celé území obce Malá Úpa, známé také jako Pomezní Boudy, se nachází v Krkonošském národním parku. Horská obec je výchozím bodem pro výstup na Sněžku, z Pomezních Bud vychází také Cesta česko-polského přátelství. V zimě se můžete vydat na perfektně upravené sjezdovky s neopakovatelnými výhledy na Sněžku. V létě se největší oblibě těší Pohádková stezka inspirovaná pohádkami z pera spisovatelky Marie Kubátové. Návštěvníci se mohou toulat mnoha turistickými i naučnými trasami nebo prozkoumat hustou síť cyklostezek v obci a jejím okolí.

Pohodlné zázemí v Malé Úpě vám poskytne třeba penzion Lesní zátiší. Díky své poloze uprostřed půvabného Krkonošského národního parku je předurčen stát se ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. Součástí penzionu je také autentická horská restaurace. Restaurace pohostí až 50 návštěvníků a dalších 50 míst k venkovnímu posezení nabízí letní terasa s jedinečným výhledem na Sněžku. Hosté si mohou pochutnat na pestrém, pravidelně obměňovaném menu zahrnující českou klasiku i moderní evropskou kuchyni.

Ubytování se nachází pouhých 100 metrů od autobusové zastávky a 200 metrů od lyžařského vleku. Penzion disponuje kapacitou 14 lůžek, které se nacházejí ve dvou nebo čtyřlůžkových apartmánech. Každý apartmán je vybavený vlastní kuchyňkou, čistou koupelnou s WC a televizí. Snídani si můžete buď připravit v kuchyňce opatřené ledničkou, vařičem, mikrovlnou troubou a varnou konvicí, nebo využít chutných snídaní v restauraci. Penzion Lesní zátiší je idylickým místem pro rodinnou dovolenou i romantický víkend ve dvou. Díky jeho jedinečné atmosféře, perfektní poloze a vstřícnému personálu si penzion vysloužil skvělé reference a spokojené hosty, kteří se do něj pravidelně vracejí. Lesní zátiší je zároveň skvělým místem pro pořádání oslav všeho druhu, firemních akcí nebo romantických horských svateb.