Penzion U Jany v typické horské chalupě

Romantiku i pohodlí najdou hosté penzionu U Jany na Děčínsku. Ubytování Kytlice v typické horské hrázděné chalupě si lze pronajmout nejen na víkend, ale i na delší pobyt, protože na hosty tady čeká domácí komfort. Pět apartmánů má vlastní koupelnu a WC, hostům jsou k dispozici lůžkoviny a ručníky, a také vybavené kuchyně se všemi potřebnými domácími spotřebiči, základním nádobím a utěrkami. Apartmán č. 1 se třemi lůžky má vlastní vchod z pavlače, další dva apartmány jsou v prvním patře. V jednom z nich se mohou ubytovat tři osoby a čtvrtá na přistýlce, v dalším dvě až čtyři osoby. Největší je apartmán č. 4 se dvěma ložnicemi a velkou koupelnou s rohovou vanou, který se rozkládá v prvním a druhém patře. Poslední apartmán, označený č. 5, je v podkroví a nabízí dvě lůžka a dvě přistýlky.

V celém penzionu je bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, vytápění i ohřev vody jsou zajištěny tepelným čerpadlem a solárními panely, příjezdová cesta končí až u domu s dostatkem parkovacích míst. Není zde žádný rušný provoz aut, jen ubytovaných hostů a majitelčiny rodiny. V létě hosté rádi využívají zahradní altán s přenosným grilem a venkovním ohništěm, sluní se na terase se slunečníky, hrají ruský kulečník, chodí se koupat do lesního jezírka a vyrážejí na pěší nebo cyklistické výlety. Na podzim je Kytlice rájem houbařů, okolní lesy jsou také plné sladkých lesních plodů. V Kytlici jsou oblíbené i zimní pobyty, v okolí jsou udržované běžkařské tratě i sjezdovky. Kola nebo lyže lze nechat v uzamykatelné zahradní chatce. Vítáni jsou zvířecí miláčci, psi a kočky, kteří mají pobyt zdarma. Z tohoto důvodu není pobyt vhodný pro osoby s alergiemi na zvířecí srst.

Ubytovaní si mohou sami vařit z potravin nakoupených v dobře zásobené místní prodejně nebo se stravovat v jedné z místních restaurací, případně nedaleké v Mlýnech. Je možné také odebírat obědy z kuchyně v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kytlice, zde je případně zajištěn dovoz obědů včetně nádob na jídlo. Jídelníčky s jídly na výběr jsou zveřejněny v dostatečném předstihu na www.dozpkytlice.cz

Nádherná krajina Českého Švýcarska a Lužických hor láká k výletům do přírody, nabízí rovněž nepřeberné množství výletních cílů jako jsou rozhledny a vyhlídky, hrady, zámky, zříceniny a muzea. Svoje chalupy tady měly takové osobnosti kulturního života jako Miroslav Horníček a Vlastimil Brodský.