Romantika pro dovolenou nebo svatbu

 

Osmdesát kilometrů jižně od Prahy, 115 kilometrů východně od Plzně a 82 kilometrů severně od Českých Budějovic leží v obci Vršovice na Sedlčansku Strnadovský mlýn. Je zasazen do krásné přírody připomínající svým charakterem Šumavu, je to ideální místo pro relaxaci i aktivní odpočinek. Nabízí pohodlné ubytování v penzionu, netradiční v oblých dřevěných domcích Viking houses nebo ekologickém dřevěném domečku, umístěném v korunách stromů. V nekuřácké restauraci se vaří výborná jídla z prvotřídních surovin a také produktů místní zahrádky. Okolní prostředí má pozitivní energii, mlýn stojí nedaleko rybníka možná už od 11. století. Klidné rodinné atmosféře dodávají punc jedinečnosti i zvířata chovaná na místní farmě.

Malebné venkovské prostředí je spolu s krásnou přírodou nejen místem pro rodinný odpočinek, ale rovněž skvělou kulisou pro pořádání svateb, rodinných oslav i firemních akcí. Romantické okolí mlýna nabízí mnoho příležitostí pro svatební fotografie, samotný obřad, hostinu i pobyt svatebčanů. S pořádáním svateb mají na statku více než patnáctileté zkušenosti, každý se rok se snaží něco vylepšit, zvýšit komfort prostředí a kvalitu služeb. Svatby se tady dají pořádat nejen v létě, ale i v zimě, protože krásné vnitřní prostory pojmou až stovku hostů. V létě je možné svatbu částečně přesunout i ven, oživit venkovními aktivitami, projížďkou na lodičce, posezením na dvoře pod velkou plachtou a světlými slunečníky. Děti se zabaví na dětském hřišti s trampolínou, dospělí se mohou podílet na vaření svatebního piva a všichni bez rozdílu věku rádi ochutnají rolovanou zmrzlinu. Obřad se může uskutečnit u rybníka na malebné louce do tvaru srdce nebo v historickém sále Staré Mlýnice. Je na snoubencích, jaké místo si zvolí pro vstup do společného života. Výhodou Strnadovského mlýna je i to, že se pozemky nacházejí v působnosti dvou matrik.

Svatební hostina může být servírovaná, formou rautu nebo kombinací různých forem občerstvení. Svatební menu se připravuje podle přání snoubenců, v sále je možné připravit místo na dort, zákusky a koláče, fotokoutek a stůl na svatební dary. Svatbu lze doplnit zajímavým a atraktivním doprovodným programem. V místě se hosté mohou ubytovat také v kempu v karavanech a dovezených stanech.