Ubytování s tradicí v srdci Šumavy

Šumavská krajina nabízí výletníkům neobyčejný pohled. Rozlehlé náhorní planiny se snoubí s hustým lesem, Šumava okouzlí také třemi ledovcovými jezery a rašeliništi. Na území Šumavy se nachází nejrozsáhlejší souvislý lesní komplex ve střední Evropě, a oblast tak zaslouženě získala přezdívku „zelená střecha Evropy“. Ve středu Chráněné krajinné oblasti Šumava se nachází obec Nové Hutě, jejíž historie sahá nejméně do 17. století. Dnes má obec jen hrstku stálých obyvatel, díky dechberoucí okolní přírodě a skvělé výchozí pozici kvete v obci cestovní ruch.

Prvotřídní služby a pohodlné ubytování nabízí v této obci nově zrekonstruovaný šumavský penzion Klostermann. Penzion je v provozu už od roku 1999 a díky nádhernému okolí a kvalitním službám se do něj každoročně vrací spokojení hosté. Penzion pojme až 60 návštěvníků, a je tak ideální pro velké skupinky přátel i pracovníků, nebo školy v přírodě. Ubytování je možné ve dvou až pětilůžkových útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením. Auto můžete zdarma zaparkovat na parkovišti před penzionem.

Penzion je ideální volbou pro rodiny s dětmi, na rozlehlé zahradě si děti vyhrají v dětském areálu s houpačkami, skluzavkou, prolézačkami, velkým pískovištěm a bazénem. Nemusíte se navíc bát o jejich bezpečí, neboť je areál pečlivě udržován, oplocen a vyhrazen pouze pro návštěvníky penzionu. Během letních měsíců jistě oceníte možnost posezení u ohniště a v případě nepřízně počasí romantický altánek. Penzion je připraven také na milovníky nejen zimních sportů, a jeho součástí je tak prostor pro uložení horských kol a lyží.

Kromě pohodlného ubytování s travnatým areálem pro trávení volného času je hostům k dispozici restaurace. Součástí restaurace je také klubovna a dětský koutek a během teplých měsíců si můžete vydatnou snídani nebo čepované pivo vychutnávat na zahrádce. Penzion poskytuje útočiště v srdci jedinečné krajiny a výlety se tak plánují samy. Na kole i pěšky se můžete vydat prozkoumávat krásy Národního parku Šumava, na své si přijdou také milovníci adrenalinu nebo historie. A dovolenou můžete zakončit relaxem v lázních.