Ubytování v Ráji

Penzion Ráj, bývalý venkovský statek, je situován na lesnatém úpatí Vlhoště v Máchově kraji, jen sedmnáct kilometrů od známého jezera. K pěším túrám a cyklistice tady vybízí romantická krajina s pískovcovými skalami, voňavými borovicovými lesy a řadou rybníků ke koupání. Kdo má rád historii a architekturu, určitě by měl vyrazit na prohlídku měst Litoměřice, Úštěk a Kravaře, nebo na zámky Ploskovice, Zákupy či Bezděz.

Penzion je obklopený zahradou, na níž jsou dráha na pétanque, ruské kuželky, dětské hřiště, terasa se zahradním grilem a krbem. Kdo přijede autem, může pohodlně parkovat na soukromém parkovišti. Ubytování je připraveno v jednolůžkovém, dvoulůžkovém, třílůžkovém nebo čtyřlůžkovém pokoji, případně v hotelovém apartmánu, v němž je kromě ložnice také obývací pokoj. Další ubytování je ve venkovních apartmánech se samostatným vchodem ze zahrady. V těchto apartmánech je možnost si samostatně vařit ve vybavené kuchyni. Ubytování se objednává samostatně nebo včetně snídaně, podávané v restauraci. Snídaně jsou kontinentální, a to jednoduché nebo rozšířené, v letní sezóně formou švédského stolu. Po návratu z výletu mohou hosté využít možnosti nahřát se v sauně nebo osvěžit ve vířivé vaně. Kola lze uschovat v kolárně, v recepci je možné si zapůjčit sportovní vybavení na badminton, kroket a další hry.

Restaurace vaří hotová jídla i minutky na objednávku. V létě se otvírá terasa, večer je příjemné posedět pod klenutými stropy vinárny u krbu nebo na baru a ochutnávat skvělá domácí i zahraniční vína.

Prostory penzionu Ráj se hodí nejen pro rodinnou rekreaci, ale také pro pořádání svateb, nejrůznějších oslav a firemních akcí. Pro větší společnost je možné zařídit nejen občerstvení, ale i živou hudbu, květinovou výzdobu, dorty a další cukrářské výrobky, případně svatební obřad a dopravu svatebčanů. Uzavřená společnost se může sejít v secesním Muchově salonku nebo prostorné Selské jizbě s dřevěným stropem.