Malá, ale šikovná – taková je ZŠ a MŠ Lovčice

V malé obci v Královéhradeckém kraji, kde se setkává tradice s moderními přístupy ke vzdělávání sídlí pro místní důležitá instituce – Základní a Mateřská škola v Lovčicích. Ta se okamžitě stala středobodem obce, neboť jde nejenom o vzdělávací instituci, ale také i o místo, kde se děti mohou rozvíjet a tvořit ve velmi osobitém prostředí. Jedná se totiž o malou školu, která je de facto jako jedna velká rodina – každý žák a žačka zde tedy získá svůj prostor a pozornost.

Právě v menších třídách může každé dítě lépe rozvíjet svůj potenciál a zároveň se cítit podporováno svými spolužáky a učiteli. Za předpokladu, že má k ruce zkušené a kvalitní pedagogy – a ti zde naštěstí jsou. Ti navíc nesázejí pouze na klasické předávání znalostí, ale výuku se snaží osvěžit moderními a alternativními vyučovacími metodami. Nebojí se tedy nových přístupů a snaží se zaujmout děti různými způsoby. To má kladný vliv na jejich učební výsledky, ale také to rozvíjí kreativitu a schopnost učit se novým věcem.

Škola a školka přizpůsobené potřebám dětí

Zakládají si na tom, že škola by měla být nejenom místem, kde se děti učí, ale také objevují své zájmy a talenty. Proto nabízejí i několik kroužků, které pokrývají širokou škálu aktivit – zdejší děti tudíž mají možnosti si vybrat to, co je baví a co je skutečně naplňuje. A to bez ohledu na věk, neboť tyto aktivity jsou jak pro předškoláky, tak i pro školáky. Stejně tak hojně podporují i tvořivost a umělecké nadání svých žáků.

Jejich cílem je navíc poskytnout dětem nejen kvalitní výuku a zábavné trávení času ve školce, ale také moderní a příjemné prostředí. Mateřská a Základní škola Lovčice je zkrátka místem, kde se formují budoucí osobnosti, kde se rozvíjejí dovednosti a kde se psaly, píšou a budou psát nezapomenutelné příběhy dětství místních obyvatel.