Netrapte se bolestmi, choďte na rehabilitaci

Bolí vás záda, klouby, cítíte se stále unavení nebo už řadu let toužíte po dítěti a postýlka je stále prázdná? Možná vám pomůže tým pracovníků kliniky Therap Tilia. Jde o klinické pracoviště Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a zároveň největší rehabilitační pražské pracoviště. Celkem jedenáct oddělení v různých částech města je připraveno poskytnout komplexní rehabilitační a fyzioterapeutickou péči v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Pacienti si mohou vybrat pracoviště, které jim nejvíce vyhovuje lokalitou nebo nabídnutými léčebnými metodami. Na všech odděleních ordinuje lékař, který nemocného pečlivě vyšetří, stanoví diagnózu a navrhne odpovídající léčbu. Potom se nemocného ujme fyzioterapeut s vyšším středním, bakalářským nebo magisterským vzděláním.

Každé oddělení má ve svém spektru léčebných metod nějakou výjimečnou. Je to především neinvazivní laseroterapie, prováděná léčebnými lasery, kterých je v České republice jen několik. Prakticky na všech pracovištích je k dispozici rašelina, která má stejný efekt jako lázeňská a která v kombinaci s manuální terapií, vodoléčbou a magnetoterapií nemocným přináší značnou úlevu a rychlý návrat do běžného života. Dalšími výjimečnými a žádanými metodami je přístrojová léčba lymfatických edémů a distanční magnetoterapie. Specialisté rehabilitace Praha dosáhli vynikajících výsledků při rehabilitaci obtíží čelistního kloubu, karpálních tunelů i tenisového lokte a jsou uznávaní nejen doma, ale i v zahraničí. Výraznou úlevu po léčbě pocítí i pacienti s bolestmi zad a po úrazech. Na fyzioterapii Praha mohou bez obav docházet i nemocní, odkázaní na vozík.

A jaké služby Therap Tilia nabízí? Jsou to mobilizační techniky, léčebné masáže, léčebný tělocvik, komplexní rehabilitace, lymfodrenáž, fototerapie, vodoléčba, elektroléčba, terapeutický ultrazvuk, rašelinové zábaly a kineziotaping. Vyhledávaná je Vojtova metoda, určená především pro děti s neurologickými a psychickými poruchami, a také cvičení podle Mojžíšové, zaměřené na odblokování páteře, žeber a pánve. Tato metoda odstraňuje bolesti pohybového aparátu, je účinná při léčbě neplodnosti i močové inkontinence.