Šest kurtů v Dolních Jirčanech

Pohyb s sebou přináší nejen zdraví a dobrou kondici, ale také pevná přátelství. Ta vznikají hlavně při kolektivních sportech, kdy jen dobře sehraný tým navzájem se tolerujících a podporujících hráčů vyhrává. Touto myšlenkou se řídili v Dolních Jirčanech na okrese Praha – západ, když v roce 2011 zakládali soukromý sportovní areál. Tenis Olten Czech s. r. o. byl otevřen přesně 20.5.2011 a je určen pro ty, kteří si chtějí zahrát tenis, volejbal nebo nohejbal. Od září 2020 je v provozu nově vybudované zázemí pro šest kurtů s umělým povrchem JUTA grass. Tři kurty jsou venkovní a tři jsou zakryty přetlakovými halami, takže se na nich dá hrát i v zimě a za nepříznivého počasí. Všechny kurty jsou multifunkční, jejich lajnování je provedeno kromě tenisu i na volejbal nebo nohejbal. A protože láska ke sportu vzniká už v útlém dětství, nezapomíná Olten Czech na nejmenší návštěvníky. Má pro ně od září 2020 vyhrazené dva venkovní kurty na baby tenis. Využívají je i zájemci o venkovní badminton. Hraje se tady převážně v létě v době prázdnin. Velký ohlas má ze strany rodičů i dětí pořádání tenisových příměstských táborů, na kterých se děti během svého volna zabaví, věnují se sportu a tráví svůj čas užitečným způsobem.

V halách probíhají sportovní utkání a turnaje, akce bývají spojené i s občerstvením a společným posezením po utkáních. V areálu probíhá pravidelně otevřená amatérská soutěž pro zájemce o bílý sport Jirčanská tenisová liga. Hráči, kteří se tenisu věnují jen příležitostně, mají možnost si zahrát s protihráči podobné úrovně, pobavit se a udělat si představu o kvalitě vlastních výkonů.

Hráči mohou do sportovního areálu přicházet každý den mezi osmou a dvacátou druhou hodinou, kurty na tenis a další sporty si lze pohodlně zamluvit prostřednictvím elektronického rezervačního systému. Kdo se chce zdokonalit, může si domluvit hru s trenérem, který se hráči stane nejen partnerem ve hře, ale poskytne mu užitečné rady, co dělat lépe.