Klimatizace umí chladit i přitápět

V posledních letech jsme zažívali vysoké jarní i letní teploty, které nám znepříjemňovaly život doma i v práci. Řešením je pořídit si klimatizaci. Zákazníkům v tomto směru vyjde maximálně vstříc společnost Air Cool z Jičína, která byla založena v roce 2014. Na základě nezávazné poptávky zákazníka kontaktuje a připraví cenovou nabídku. Pokud je zákazník spokojen, navštíví ho v dohodnutý den, místnost zaměří, potvrdí cenovou kalkulaci a dohodne termín montáže. Montáž trvá včetně zaškolení uživatele zpravidla jeden pracovní den. Firma Air Cool montuje spolehlivé a osvědčené sestavy předních světových výrobců, poskytuje na ně i záruční a pozáruční servis.

A  jakou klimatizaci si vybrat? Čím větší je místnost, kterou chceme chladit nebo naopak vytápět, musí být výkon klimatizační jednotky větší. Záleží také na tom, jako jsou v místnosti podmínky, zda je tam velké okno, kudy dovnitř svítí slunce, nebo jde o podkroví či o místnost, v níž je umístěno několik elektrických spotřebičů s velkým odběrem.

Čím je klimatizační jednotka modernější, je z hlediska úspory energie více ekologická a má moderní ekonomické chladivo. Nové modely mají menší venkovní jednotky, jsou méně hlučné a mají menší kompresory. Pracují na stejném principu jako tepelná čerpadla a svou konstrukcí umožňují i účinné topení. Při výběru klimatizace je také dobré zvážit, kde a jak často budeme klimatizaci užívat. Pokud ji dáme do místnosti, kde trávíme denně deset hodin a v zimě si s ní budeme přitápět, vrátí se  investice do nejmodernější řady brzy, a to v nižší spotřebě energie.

Air Cool prodává a instaluje klimatizace do bytů, rodinných domů, podkrovních místností, obchodů, kanceláří, vinných sklepů, a také do karavanů, mobilních domů nebo pro IT.  V běžných bytech se instalují jednodílné nebo split jednotky. Jednodílné mobilní jednotky se užívají většinou jen tehdy, když není možná instalace splitové klimatizace. Splitová klimatizace je efektivnější, podle umístění v interiéru se dělí na nástěnnou, podstropní, kazetovou, kanálovou a parapetní.